Pozytywny wyrok TSUE

Dynamit dzięki któremu rozbijemy bank i odzyskamy pieniądze.

Wyrok TSUE
POD ARTYKUŁEM PRZEDSTAWIMY MOŻLIWOŚĆ PRZYGOTOWANĄ PRZEZ INICJATYWĘ SPOŁECZNĄ PSKF.PL, POLEGAJĄCĄ NA WSZCZĘCIU POSTĘPOWANIA PRZECIW BANKOWI NA PREFERENCYJNYCH WARUNKACH DOSTOSOWANYCH DO MOŻLIWOŚCI FINANSOWYCH KREDYTOBIORCY!

Zachęcamy do zapoznania się z możliwościami i wypełnienia formularza

 

WYROK TSUE - co oznacza w praktyce?

Wyrok wcześniej zapowiadany przez Rzecznika Generalnego TSUE dawał wiele nadziei na pozytywne zakończenie procesu C-280/18 Dziubak. Jednak sam wyrok okazał się bardziej przełomowy niż się spodziewaliśmy!

Trybunał Sprawiedliwości zwrócił uwagę na niejasność warunków umownych, które muszą skutkować wyeliminowaniem klauzul abuzywnych bez zastępowania ich innymi zapisami. To nie pierwszy raz kiedy TSUE wykazało postawę bardzo prokonsumencką. Innymi słowy to konsument ustala czy nieważność umowy jest dla niego korzystna, a jeśli tak, to sąd zobowiązany jest do jej unieważnienia. Od tej chwili ustalenia dotyczące wyroku w sprawie Państwa Dziubak będą stanowić wytyczne dla orzekania przez sądy krajowe co oznacza, że będą one zobowiązane do zbliżenia swojego orzecznictwa do wyroku TSUE w największym możliwym stopniu.

Wyrok TSUE w sprawie Dziubak to już nie bomba zegarowa. To dynamit, którego możemy użyć do walki o swoje. – Mamy do oddania do banku 180 tys. a nie 520 tys. – mówi Pani Justyna Dziubak. – Kwota ta wynika z już zapłaconych odsetek i kapitału spłacanego przez ostatnie lata.

Zachęca tym samym, by każdy wziął sprawy w swoje ręce i dołączył do TSUEnami, czyli fali pozwów przeciwko bankom.

To idealny czas by złożyć pozew – apelują kancelarie prawnicze. Choć wyrok działa na nasza korzyść to z czasem może być już gorzej. Dzisiejsze orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE daje jasno do zrozumienia, że trzeba się spieszyć.

  • Wyrok TSUE ośmieli wiele osób do walki z bankami
  • Spowoduje to mniejszą dostępność ekspertów – będą obłożeni pracą
  • Koszty usług prawniczych wzrosną – według szacunków, mogą wzrosnąć z około 9 000zł za przeprowadzenie kompletnej sprawy
    do ponad 15 000zł

  • Wyznaczenie rozprawy może się przeciągnąć, a sam proces trwać dłużej niż zwykle.

Dłuższy okres oczekiwania na wyrok sądu to również dłuższy czas dalszego płacenia rat. Czas działa na nasza niekorzyść. Im dłużej zwlekamy ze złożeniem pozwu tym dłużej będziemy czekać na wygraną. 

Według analiz ekspertów w ciągu najbliższych kilku miesięcy ilość składanych pozwów będzie wzrastać wykładniczo. Tym samym  czas oczekiwania na wygraną z obecnych szacowanych 2 lat może wzrosnąć nawet do 4-5 lat

Dlatego jeśli jeszcze nie podjąłeś decyzji – jak mówią eksperci„Nie ma na co czekać!”

 
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej – Wyrok TSUE w formacie PDF

PSKF to społeczna inicjatywa pozarządowa, zrzeszająca frankowiczów, którzy wygrali w sądzie.

Celem inicjatywy jest pomoc w wyborze sprawdzonej i doświadczonej kancelarii, która poprowadzi sprawę do wygranej przyjmując na siebie ryzyko i nie obciążając frankowicza żadnymi kosztami startowymi, sądowymi czy procesowymi. Współpracujemy z kancelariami, które gwarantują, że nie płacisz ani złotówki, do czasu wypłaty zasądzonego roszczenia, później wypłacasz kancelarii ustalony na początku współpracy procent od wygranej. Dzięki temu ryzyko ponosi kancelaria.

PSKF zostało założone z myślą o Tobie oraz ideą bezpiecznego i bezkosztowego rozstrzygania spraw z bankami. Członkami nieformalnego stowarzyszenia / inicjatywy są osoby, które tak jak Ty borykały się z wysokimi odsetkami kredytu we frankach, poszukiwaniem kancelarii, wycenami spraw, kosztami pozwów itd. Udało nam się w nieprzyjaznych prawnie okolicznościach odzyskać pieniądze od banków. Po latach stagnacji w Polskim prawie zrozumieliśmy, że musimy wziąć sprawy w swoje ręce.

Zaryzykowaliśmy i wygraliśmy.

W tym roku, kiedy na korzyść „frankowiczów” orzekł zarówno Sąd Najwyższy jak i rzecznik Trybunału Sprawiedliwości UE, zrozumieliśmy że szanse na wygraną w sprawach „frankowych” wzrosły jak nigdy dotąd! Wiedząc, że jest to wyjątkowa okazja do pomocy innym kredytobiorcom, stworzyliśmy inicjatywę PSKF i zaprosiliśmy do współpracy zaprzyjaźnione kancelarie, które kiedyś pomogły nam wyjść z kredytu we frankach.

Obecnie uzyskaliśmy sukces w postaci spełnienia idei.

Dzięki współpracy z wieloma biurami prawniczymi oraz inwestorami, proponujemy pomoc w odnalezieniu kancelarii, która w modelu rozliczenia za sukces (bez opłat do wygranej w sądzie i wypłaty roszczenia), przeprowadzi Cię przez cały proces, od analizy umowy, po rozliczenie wypłaconego roszczenia.

Nie pobieramy od Ciebie żadnych pieniędzy na rozpoczęcie procesu!

Wypełnij formularz kontaktowy i dowiedz się w jaki sposób możesz skorzystać z bezpłatnej pomocy przy prowadzeniu sprawy.

Kontakt
+48 666 591 324
biuro@pskf.pl
Kontakt
+48 666 591 324
biuro@pskf.pl

2020. Copyright by PSKF

2020. Copyright by PSKF